GES PROJESİNDE SON AŞAMAYA GELİNDİ

GES PROJESİNDE SON AŞAMAYA GELİNDİ

T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yürütülen ve Dünya Bankası tarafından finanse edilen OSB Kredilendirme Projesi kapsamında destek aldığımız “Trabzon Arsin OSB Güneş Enerjisi Santrali (GES) Kurulması” projesinde imza aşamasına gelindi.

Organize Sanayi Bölgemizde kurulacak olan GES için Başkanımız Dursun Ali Sakarya ve OSBÜK Yönetim Kurulu Üyemiz Selçuk İskender’in yanı sıra Sanayi Bölgeleri Genel Müdür Yardımcısı Caner Koçoğlu ve müşavir firma temsilcilerinin katılımlarıyla imza töreni düzenlendi.

Başkanımız Dursun Ali Sakarya, imza töreninde yaptığı açıklamada, “Ülkemizin ‘Yeşil Dönüşüm’ hedefleri doğrultusunda bizler de Trabzon Arsin Organize Sanayi Bölgesi olarak üzerimize düşen görevi yapıyoruz. Gerek ülkemiz, gerekse sanayicilerimiz ve vatandaşlarımız için daha temiz bir enerji ve daha yeşil bir dünya hedefliyoruz. Bu hedef doğrultusunda çok değerli bir imza atarak projemizde son aşamaya geldik. Hayırlı, uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi.

Proje ile Trabzon Arsin Organize Sanayi Bölgemizdeki elektrik maliyetlerini düşürmek ve başta güneş enerjisi olmak üzere yenilenebilir enerjinin kullanımını yaygınlaştırmak hedefleniyor. Bu hedef doğrultusunda Trabzon Arsin OSB Güneş Enerjisi Santrali kurulduğunda yıllık yaklaşık 272.250 kWh enerji çevreyi kirletmeden üretilecek ve yaklaşık 7.445,38 kg karbon (CO2) salınımı önlenecek.