Başkanın Mesajı

BAŞKANIN MESAJI

Değerli Trabzon Arsin OSB Ailesi,

Yeni yılın ilk ayını geride bıraktık. Şüphesiz ki bu ayın en önemli etkinliği Cumhurbaşkanlığı himayesinde ve Karadeniz Teknik Üniversitesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşen, bizlerin de “Altın Sponsor” unvanıyla katıldığımız (DOKKAF24) Doğu Karadeniz Kariyer Fuarıydı. İki gün boyunca devam eden fuarda birçok ziyaretçi, firmalarımızın standlarını ziyaret ederek bilgi alışverişinde bulundular. Şehrimiz ve sanayicilerimiz adına emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

Bunun yanı sıra TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası tarafından düzenlenen ve Trabzon Arsin OSB olarak yine “Altın Sponsor” unvanıyla katkıda bulunduğumuz Antakya Medeniyetler Korosu konserine katılım sağladık. İzleyenler için unutulmaz bir gece yaşatan Antakya Korosuna da teşekkür ediyor, Trabzon Arsin OSB olarak bu güzel gecenin bir parçası olmaktan büyük gurur duyduğumuzu bir kez daha ifade etmek istiyorum.

Sevgili Arsin OSB Ailesi;

Bölgemizde yatırım, üretim ve istihdamın artması için proje bazlı girişimlerimiz devam ediyor. Bu kapsamda Trabzon İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile “Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı” özelinde bir bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdik. Projeye katılımlarımız hali hazırda devam etmekte.

Ayrıca; hem Trabzon Arsin OSB’de yer alan firmalarımız hem de çevre ilçelerimizde bulunan Organize Sanayi Bölgeleri’ne yaptığımız ziyaretleri bu ay da sürdürdük. Trabzon Arsin OSB Yönetim Kurulu olarak, yeni idare binasına taşınan Beşikdüzü Organize Sanayi Bölgesi’ni ziyaret ederek tebrik ve başarı dileklerimizi ilettik. Yine üretici firmalarımızdan Karadeniz Çelik Kapı ve Carmen Tekstil’e ziyaretlerde bulunarak firmalarımızla karşılıklı fikir alışverişinde bulunduk.

Kıymetli Sanayicilerimiz;

Trabzon Arsin Organize Sanayi Bölgesi’nin altyapı, üstyapı ve kurumsal olarak gelişmesine, sosyal ve kültürel olarak şehir adına sorumluluk üstlenmesine dair attığımız adımlara bu ay da devam edeceğiz. Siz değerli iş adamlarımızın üretim, yatırım ve istihdam alanlarında da güçlenmesi için projeler üretmeyi sürdüreceğiz. Birlikte gelişeceğiz, birlikte güçleneceğiz.

Şehrimiz ve ülkemiz adına üreten, katma değer yaratan tüm sanayicilerimize güzel bir şubat ayı diliyorum.

Saygı ve sevgilerimle.

Dursun Ali SAKARYA
Yönetim Kurulu Başkanı